TkT Dot Plotter, normal bir pastal çizim makinesinden çok daha öteye geçmektedir. Sağladığı zaman, kağıt ve mürekkep tasarrufu ile daha ilk günden işletmelerin giderlerini azaltmaya başlamaktadır. TkT Dot Plotter, yüksek çizim hızı ile çizim mesailerini ortadan kaldırmakta, her ayrıntının düşünüldüğü özel dizaynı ile en kalitesiz çizim kağıtlarında mükemmel sonuç elde etmekte ve akıllı mürekkep püskürtme teknolojisi ile mürekkep sarfiyatını en aza indirmektedir.

TkT Dot Plotter her alanda en iyi olmak üzere tasarlanmıştır. 4 kartuşlu teknolojisi ile dünyadaki en hızlı pastal çizim makinesi olan TkT Dot, kayış yerine kullanılan çelik teller sayesinde dünyanın en sessiz çalışan makinesi olma özelliğini taşır. Modelhanelerdeki bayan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan TkT Dot Plotter, dünyanın en kolay kağıt takılıp çıkartılan pastal çizim makinasıdır. Yüksek çözünürlük ve kaliteli çizim sağlayan TkT Dot Plotter, özel yazılımı sayesinde her tür kolaylığı sağlamaktadır. Kağıt bitimini algılama, kartuş bitse bile kalan kartuşlarla çizime devam edebilme, pastalın sadece istenen bölümlerini çizdirebilme, oluşabilecek her tür hatayı kullanıcısına gösterebilme ve pastalı istenen şekilde döndürerek çizebilme, yazılımın başlıca özelliklerindendir. Ayrıca gün sonu çizim raporu alınabilen tamamen Türkçe olan bu yazılım sayesinde kullanıcının tek bir tuşa basarak tüm günlük çizim işlemlerini yapması mümkündür. Özel işlemcisi sayesinde, bilgisayar bağlantısı kopsa dahi makine aktif çizimi bitirecek şekilde çizimine devam etmektedir.

Çevre Duyarlılığı

TkT DOT Plotter tamamı geri dönüştürülebilir özel malzemeler ile üretilmekte olup bu konu hakkında Avrupa ve Amerika’da birçok ödüle layık görülmüştür. Ayrıca özürlü kişilerin kullanım rahatlığı düşünülerek tasarlanmış olan TkT DOT Plotter, kaliteli üretim yanında çevre ve insan saygısını ön planda tutma ilkesini hedeflemiştir.